دیدار اعضای عالی همایش بین المللی اسلام وحقوق بشر دوستانه با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

اعضای عالی همایش بین المللی اسلام وحقوق بشر دوستانه با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دیدار کردند

 

دراین دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرد؛

 

 

 

معرفی اسلام واقعی تبلیغات منفی علیه ایران و شیعه را بی‌اثر خواهد کرد

 

 

 

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی بر لزوم معرفی مبانی اصیل اسلام و فقه شیعه به جهانیان تأکید کرد و گفت: ارائه اسلام ناب تبلیغات منفی را از بین برده و نگرش جهانیان را نسبت به ایران و شیعه تغییر خواهد داد.

 

 

 

به گزارش مرکز مطالعات تطبیقی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی، آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار اعضای ستاد برگزاری همایش بین‌المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی گفت: برگزاری این همایش بسیار مهم است و آثار مطلوبی از جنبه‌های مختلف خواهد داشت.

 

 

 

وی شناساندن اسلام واقعی به جهان را از برکات ‌چنین همایش‌هایی دانست و خطاب به برگزارکنندگان همایش اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی اظهار داشت: شما در واقع با برگزاری این همایش به اسلام، شیعه، روحانیت شیعه و نظام اسلامی خدمت می‌کنید.

 

 

 

این مرجع تقلید شیعه با اشاره به تبلیغات منفی علیه ایران و شیعه در خارج از کشور، ضمن تأکید بر معرفی مبانی و اندیشه‌های اصیل فقه شیعه به جهانیان خاطرنشان کرد: ارائه اسلام ناب در قالب همایش‌ها و نشست‌ها‌، تبلیغات منفی را از بین برده و نگرش جهانیان را نسبت به ایران و شیعه تغییر خواهد داد.

 

 

 

وی در پایان ضمن دعا برای برگزارکنندگان همایش بین‌المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی، ابراز امیدواری کرد این‌چنین اقدامات خیری ذخیره یوم المعاد مجریان باشد.

 

 

 

دبیر علمی همایش بین‌المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی نیز در ابتدای این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه این همایش پرداخت و گفت: دومین همایش بین‌المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی روزهای هفدهم و هجدهم آذرماه در قم برگزار می‌شود.

 

 

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مبلغی با بیان در این همایش بیش از دهها نفر اندیشمند و پژوهشگر از  20 کشور جهان حضور خواهند داشت، اظهار داشت: دومین همایش بین‌المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران و مشارکت علمی مؤسسات آموزشی و پژوهشی حوزه و برگزار خواهد شد.

 

 

 

وی اصول و ارزش‌های اخلاقی مشترک در ادیان و نقش دین در رویکرد بشردوستانه، افراد و مکان‌های تحت حمایت در زمان درگیری مسلحانه، حمایت و حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی با تأکید بر جایگاه و دسترسی آب و اجساد و مفقودان در درگیری‌های مسلح را محورهای چهارگانه این همایش برشمرد.

 

 

 

دبیر علمی همایش بین‌المللی اسلام و حقوق بشردوستانه بین‌المللی برگزاری این همایش را در تغییر نگاه جهانیان به اسلام و فقه شیعه مهم ارزیابی کرد و با اشاره به غنای بالا و ادبیات قوی و گسترده فقه شیعه نسبت به مسائل حقوق بشردوستانه تأکید کرد: باید در قالب چنین همایش‌ها و گفتگوهایی این مبانی غنی را با قوت بهتر و بیشتری به جهانیان ارائه کنیم.

You have no rights to post comments

جهت ثبت نام در کارگاه اسلام و حقوق بشردوستانه با موضوع محیط زیست، آب، اجساد و مفقودین

فیلدهای مقابل را تکمیل و کلید ثبت نام را انتخاب نمایید